2016.07.29.: OTKA posztdoktori pályázatot nyert Csomós Petra, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi adjunktusa.

2015.08.20.: A Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Faragó István, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi tanára.

2014.12.17.: A Bolyai Társulat Grünwald Géza Emlékérmét kapta Tarcsay Zsigmond, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi adjunktusa.

2014.12.04.: Sebestyén Zoltánnak, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék professor emeritusának a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet adományozta.

2014.10.22.: A Magyary Zoltán Kuratórium döntése alapján Fekete Imre, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék doktorandusza és az MTA-ELTE Numerikus Analízis és Nagy Hálózatok Kutatócsoportjának tagja a Nemzeti Kiválóság Program "New Central-Europe Young Researchers Scholarship" díjban részesült.

2014.10.14.: A visegrádi országok tudományos akadémiáit tömörítő The Visegrad group of Academies szervezet fiatal kutatóknak szóló Young Researcher Award díját Csomós Petra, az MTA-ELTE Numerikus Analízis és Nagy Hálózatok Kutatócsoportjának munkatársa nyerte el.

2014.07.04: Izsák Ferenc, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi adjunktusa 2 évre nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat.

2014.05.10.: Székelyhidi László az MTA kiváló külföldi vendégprofesszorok meghívására kiirt pályázata segítségével hét hónapig az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék vendége.

2014.04.16.: Az OTKA Bizottság alelnöke lett Faragó István, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi tanára.

2013.04.26.: A Társadalmi Megújulás Operatív Program részeként megvalósuló Nemzeti Kiválóság Program keretében Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíjban részesült Csörgő Gábor, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék doktorandusza.

2013.04.21.: Az Országos TDK konferencián Fekete Imre, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék doktorandusza az Alkalmazott Matematika Tagozat Különdíját nyerte el.

2013.03.15.: A Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapta Sebestyén Zoltán, Alkalmazott Analízis és Számításmatematika Tanszék egyetemi tanára.

2012.05.25.: Az MTA egyetemi kutatócsoport pályázatán nyert Intézetünk „Differenciálegyenletek a Numerikus Analízisben és Nagy Hhálózatok elméletében” cimű pályázata (MTA-ELTE NUMNET).)

2011.12.16.: A Bolyai Társulat Grünwald Géza Emlékérmét kapta Besenyei Ádám, az Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi adjunktusa.